SĂNĂTATEVIDEOS

De la 3000 la 10 000 euro șpagă pentru un post de asistentă medicală? Oamenii vorbesc, sistemul ba

Știu, despre astfel de subiecte se vorbește doar în șoaptă. Dacă aș fi ministru, aș pune un consilier să urmărească comentariile celor care spun că li s-a cerut șpagă, apoi aș merge să vorbesc personal: “Bună ziua, cine v-a cerut șpaga?”. Simplu, cu tăiat răul de la rădăcină. Pentru că, de la chestiunea diplomelor pentru medici până la industria tăcută a șpăgilor, statul s-a înțepenit în tot felul de formule medievale. Există o castă a “nemuritorilor”, a celor care nu pot fi mișcați din loc indiferent de porcăriile făcute, și există cei care tac sau pleacă. Vorbim de urgență sanitară? România însăși e o astfel de urgență.

Nu uita să te abonezi la canalul Sabin Gherman Oficial și să dai click pe clopoțel pentru notificări despre activitatea de pe canal!
https://www.youtube.com/channel/UCrs8Taq9AWSlglkR9GaZm3A

Articole asociate

PODCAST – Radio KPTV

Redactia

Precizări CNAS despre sistemul informatic.

Redactia

Pontozó S3E26 – Evenimentele verii pe scurt

Redactia

Acces direct la medicul specialist pentru pacienții cu boli cronice.

Redactia

Cum se calculează suma pentru concedii medicale

Redactia

Digitalizare la DSP Mureș.

Redactia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more